Vlažné novinky
18. března 2005 |
|
Hadrovej
Pičus
V brněnském klubu Stará pekárna se na večírku FreeMusic
křtilo nové CD skupiny Hadry z těla.
Předskakoval Monty Pičusův létající pes. Drobné postřehy z
této akce vystavil na web Ondřej
Hrejsemnou a Apačka.

|
10.
února 2005 |
|
Kapitán
Kajman hledá kontrabasist(k)u
KK se rozhodl proměnit se v cela akustického, a proto hledá
kontrabasist(k)u. Své nabídky obsahující profesní životopis a stručnou
ukázku kontrabasu zasílejte na misakajman@seznam.cz.

|
20.
prosince
2004 |
|
Povedené
fotky a mizerné video?
Od přátel z LTM jsme dostali CD s fotografiemi a videozáznamy (z digifoťáku)
pořízenými na různým minulých akcích. Tak tedy: Fotky z posledního
koncertu
ND v tomto roce na Deltě, fotky z Kořenu 2004 od Kumstyho
a od Fila,
video ND z Kořene
2004 (8MB) a z Delty
(20MB).

|
16.
prosince
2004 |
|
Zachycený
OSK
Orchestr stejnejch ksichtů (OSK) vystoupil 13. prosince 2004 v hostinci
Na Slamníku. Pár fotografií si můžete prohlédnout zde.
Ovšem chystá se videozáznam!

|
7.
prosince 2004 |
|
Nové
mp3 z Plodu
Proč byste si sami grabovali mp3 z vašeho anebo půjčeného
originálního, či vypáleného CD Plod skupiny Neočekávaný
dýchánek? Sami vám je vnutíme. Stáhnout
si jich nyní můžete již šest.

|
29.
listopadu
2004 |
|
Kdo
je Oldes?
Neočekávaný dýchánek hrál před týdnem v brněnské Alterně. Jistý
Oldes jej tam nafotil a ze získaného materiálu vytvořil
tuto stánku. Myslím, že se mu to povedlo.

|
1.
listopadu
2004 |
|
Ukázky
z Magadanu
To, že Ahmed dokončil své nové CD, ví v současném Stockholmu
prakticky každý. Vy si z něj můžete poslechnout
tři ukázky.

|
9. září
2004 |
|
Opožděné
Pobaltí
Vyhrabali jsme ještě pár fotek dokumentujících cestu
ND do Estonska. Nafotil je náš řidič Radek.

|
4. září
2004 |
|
MiniVideo
o sportu
Pokud máte rychlý přístup k Internetu, můžete si stáhnout krátké
video, jenž přibližuje vztah některých Stejných ksichtů k
fotbalu.

|
27. července
2004 |
|
Dýchánek v
Estonsku
ND se vrátil z miniturné v Estonsku (s turistickými zastávkami v
Polsku, Litvě a Lotyšsku). Fotografie z koncertu na festivalu ve Viljandi
lze shlédnout na oficiálních
stránkách festivalu (poměrně pomalé stahování) anebo
na našem webu
(šup-šup).

|
6. července
2004 |
|
Litoměřický kořen
se blíží!!!
Již za pár dní odstartuje 10.
ročník kultovního festivalu Stejnejch ksichtů Litoměřický
kořen. Pro některé z Ksichtů to
bude již 9.
ročník, pro Majitele akordeonu to bude ročník s pořadovým číslem
8.
Vezme si s sebou Michal Hroza 7
věcí? Dá si Antonín v Nádražce svíčkovou se 6
knedlíkama? Zahraje Traband svůj starý hit 5
prstů? Každopádně to bude
již 4
ročník v řadě, kdy se budeme
muset obejít bez skupiny Ta Jana z Velké Ohrady…Před 3
lety řádila v Litoměřicích vichřice a od té doby se nesmělo
stanovat v parku, letos to však opět možné bude!.(navíc větší
prostor než dříve bude vyhrazen pro stanování přímo v areálu).
Po loňské zkušenosti myslím
většina z nás uzná, že i pouhé 2
dny strávené na Kořeni dají jednomu pořádně zabrat. Bude letošní
Kořen 1.
ročníkem, kdy nebude pršet?
Vyplodil
Faker

|
30. června
2004 |
|
Finské Trio
Potslojo (družební kapela Kapitána Kajmana) přijíždí do Čech
Ve středu 8. 7. vystoupí v letenském hostinci Nad královskou oborou,
ve čtvrtek 9. 7. v Hospůdce nad Viktorkou na Žižkově a své miniturné
zakončí v sobotu 11. 7. na Litoměřickém kořenu. Těšit se můžeme
mimo jiné na Děti z Pirea ve finštině.

|
27.
dubna
2004 |
|
Ahmed má remixy
Příznivci raritek mají možnost poslechu dvou remixů AHM od A.B.
[Misenina
(3.4 kB), Pojezd
v Minsk (3.2 kB)]

|
16. března
2004
|
|
Je tu jaro!
Mladí i přestárlí dynamičtí lidé obého
pohlaví zašátrali ve svých šuplících a s nedočkavostí vytáhli
tmavé sluneční brýle jen proto, aby si je vtlačili do vlasů.

|

6. ledna
2004
|
|
POZOR změna!
Od 1. ledna 2004 se mění vnitřní
regule Festivalu stejnejch ksichtů. Na koncert ktérékoliv kapel sdružení
FSK bude vpuštěn pouze návštěvník, který bude schopen prokázat
se ovládáním aktuálních diskotanců. Již 15. ledna na Slamníku
proběhne první selekce. Studijní materiál laskavě zapůjčil finský
institut pro koordinované pohyby.

|
15.
prosince
2003 |
|
Zlí sněhuláci
a čočka
Hafka v listopadu slavil narozky. Hrála k tomu
i hudba. Poprvé zahráli Zlí
sněhuláci. Po druhé čudce zahrál MPLP.
Ale píšu o tom kvůli fotkám Jitule HateMan, které si můžete prohlédnout
TADÝÝÝ.

|

8.
listopadu
2003
|
|
Kajman povýšen
V jednom z nestřežených okamžiků byl Kapitán
Kajman povýšen na hodnost Majora. Jmenování zatím nenabylo exekutivní
platnosti.

|

23. září
2003
|
|
Na hromádce...
Tak si tipněte, kdopaže to nově bydlí u Tomáše
Grunta (současný bubeník Kapitána Kajmana)? Kdopaže se stal
spolubydlícím dalšího nájemníka Tomáše
Dubského (bývalý bubeník Kapitána Kajmana)?
Je to Václav Koubek
(budoucí bubeník Kapitána Kajmana).
To jsou věci...

|

26.
srpna
2003
|
|
3x Klec
Víkend ve studiu 3Bees a 3 kvalitní demonahrávky
jsou na světě. Stahujme, přátelé, stahujme. Hlavně Městečko má
hitovkové ambice...
[Dortn (7.5MB), Klezmer
je sám (5.5MB), Městečko
(8.2MB)]

|

28.
listopadu
2003
|
|
Facelift u
Kajmana
Po úspěšném finském turné prodělal Kapitán
Kajman personální zemětřesení. Odešli mandolinista Vojta
Richter, dokonce i basák Martin Kopecký, ale vrátil se banjista Michal
Havelka a přišli multiinstrumentalisté Kuba Kabát (převážne strunné
nástroje) a Zdeněk Hrdlička (hlavně basa, ale i spousta čínských
lidových nástroju). V této sestavě KK poprvé vystoupí 13. 12. v
Litoměřicích společně s Vaškem Koubkem.

|

26.
srpna 2003
|
|
Kapitán Klaus
Kapela Kapitán Kajman se na své finské tour
potkala s naším prezidentem profesorem Václavem
Klausem.

|

14. července
2003
|
|
Kořen potřetí
Zase na FreeMusic.cz,
ale teď od šéfredaktora Ovsa.

|

30. června
2003
|
|
Suomi Tur
Kapela Kapitán Kajman se v červenci vydává
na své první zahraniční turné, a to do spřáteleného Finska. KK vyráží
posilněn o banjistu Michala Havelku (bývalý člen), saxofonistu Jirku
Jelínka (ex Garáž, Psí Vojáci, Kopir Rozsival Bestar) a akordeonistu
a kytaristu Vráťu Kydlíčka (Barový Mouchy). KK odehraje čtyři
koncerty v Tampere (ano, v dlouholetém působišti Tomáše Vlasáka)
(ale ne, ten hrál v Hamaanlině) a okolí, za Finy se zúčastní vynikající
country kapela Trio Potslojo, zpěvačka Katariina Lilqvist a nefalšovaný
laponský šaman a pilař Tapani Hietalahti.

|

13. června
2003
|
|
Pepiku, Pepiku!
A do třetice Antonín. Ťuťuťu, ňuňuňu,
narodil se mu syn Josef. Budoucí starosta Semil.

|

13. června
2003
|
|
Fotky
z festivalu Hostů
stejnejch ksichtů (fHsk)

|

4. června
2003
|
|
Z břicha do
Klece
Frontmanovi a houslistce skupiny Klec,
respektive Martinovi Šmídovi a Karolíně Vančurové vznikl syn.
Jmenuje se Samuel. Šálom a ňuňuňuňu.

|

2. června
2003
|
|
VVV aneb Voláme:
Vítej, Vincente!
Zuzana má za sebou druhý porod. A nyní se
bude starat o druhého chlapce. Ťuťuťuťuťuťuťu.

|

30. dubna
2003
|
|
Jikry & Třešně
vs. Rybíz & Paprika
Stehla z FreeMusic.cz se vrátil z dovolené,
kde sepisoval recenzi
na Plod od ND.

|

23. dubna
2003
|
|
Fotečky, fotečky
pójďte domů
Od Proussyho jsme získali nové fotografie ze křtu
ND, a ze slamníkovského koncertu
Jarabáků.

|
23. dubna
2003
|
|
Omezují
konzumaci a přistupují k životu odpovědněji
Recenze
CD Plod
z brka Antonína Kocábka.

|
22. dubna
2003
|
|
Většina členů
kapely chytá závodně
Reportáž
z křestu ND a recence
na Plod ze serveru Tune In.

|

13. dubna
2003
|
|
První fotografie
ze křtu Plodu
Velice děkujeme Petru Novákovi za poskytnutí
fotek z baráčnického křtu CD Neočekávaného dýchánku. Zde
jsou pěkně seřazené.

|

7. dubna
2003
|
|
První recenze
vyplozena
A sice na portálu Českého
rozhlasu a z pera Hynka Justa.

|
27. března
2003
|
|
Brněnský křest
plodovou vodou
Ve středu 26. března se v brněnské Alterně pokřtilo
nové CD skupiny Neočekávaný
dýchánek nazvané Plod. Kmotrem byl Ruda Musil z FreeMusic.cz.
K nahlédnutí tu pro vás z této akce máme fotografie
a krátké video.

|
13. března
2003
|
|
Kapitán Kajman nahrával své
nové demo. A sice ve studiu Knajpa, čili v Hospůdce U
letního kina v Litoměřicích pod vedením ministranta zvuku Michala
Hanzla. Demo vydá pravděpodobně nakladatelství SPPress.
Fotografie z nahrávání jsou k dispozici již nyní - stačí kliknout SEM.

|
12. března
2003
|
|
MPLP pak sahal do zpěvníků ukrytých v
jezdeckých brašnách větrem ošlehaných psanců, po příbězích nevěrných
námořníků a k dalším vypečenostem ...
Další Ovesná reportáž. Tentokrát z koncertu ND
a MPLP na Slamníku.

|
4. března
2003
|
|
Mládě z Klece vypuštěné
Houslistka skupiny Klec a budoucí matka dítěte
Martina Šmída se hudebně zaktivovala ve sdružení Vílí
kvil.

|
28. února
2003
|
|
Bižuterní koncert
Na Freemusic.cz vyšly dvě reportáže z
koncertu MPLP v Jablonci. Jedna od Vojdy,
druhá od Jiřího
Ibla. Když si ji přečetl Antonín,
tak dodal: "Ty vole... a já myslel, že jsme se sežrali nad únosnou
míru a vyváděli jako hovada. Tak jsem byl asi sám..."

|
20. února 2003
|
|
Kam se rozleje Vltava?
Na FreeMusic.cz
jsem se dočetl, že Robert Nebřenský a Tomáš Průša chystají
sólové projekty, basák Martin Štec nastupuje k Ivanovi Hlasovi, bubeník
Martin Vajgl v -123 min. nahradí Emila Valacha a klávesák Franta Svačina
zatím váhá, kam se šustne.

|
26. ledna 2003
|
|
ND ve štúdiu
Nabízené minivideo nízké kvality zachycuje
formou klipu ND při natáčení CD ve studiu Jamor.[nd_studio_leden2003.mpg
(8.2MB)]
Vedle vídea si můžete prohlédnout i fotky.

|
15. ledna 2003
|
|
Kruh se uzavírá? Zhruba
po 5-ti letech se do kapely Kapitán Kajman
vrací jeden ze zakládajích členů - kornetista a křídlovkář Radek
Štepán. Na koncertech bude k vidění asi tak od února.

|

3. ledna 2003
|
|
Labutí číslo R&P! První
měsíc roku 2003 s sebou přináší a zároveň odnese poslední číslo
hudebního měsíčníku &MusiQ "vytvořené" starou
redakcí, mezi prostým lidem známým
jako Rock&Pop. Pěkně to shrnul Vojtěch Lindaur v Muzikusu.
Uvidíme, co bude dál ... Každopádně se v rubrice Tipy&Typy dočtete
o skupině Monty Pičusův létající pes.

|

10. ledna 2003
|
|
Ksichty na Rádiu 1. Na Rádiu
1 proběhla inventura československé hitparády Velká sedma. V
tomto PDFku se
můžete dozvědět jak to celé dopadlo, a jak se ve výročním zúčtování
dařilo zástupcům FSK: Ahmedům, Kleci a MPLP.

|
|

23. října
2002
|
|
Ohlas, Brno, Rovnost!? Zde
je závěr z reportáže z koncertu ND (devítičlenný litoměřický ansámbl)
v brněnské Alterně, která vyšla v Rovnosti.
Každý se nakonec přistihne, že poskakuje ve zběsilém rytmu Dýchánku.
Jakkoliv se většina pozornosti publika zaměřila na zpěvačku Zuzanu
Groschupovou, během vystoupení do komunikace s posluchači znenadání
vstoupili i ostatní členové kapely - mystický akordeonista Michal Šmíd
zpěvem a strašlivými grimasami, rozverný bubeník Petr Kadaník napovídáním
textu Zuzaně či nerozlučné dechové duo Milan Tichý - Michal Hroza svými
tanečními kreacemi. Zájem publika vzbudil také kontrabasista Ondřej
Tichý postupným odkládáním oděvu - koncert dohrál nakonec jen v
kostkovaných trenýrkách. (celý
článek)

|
|

22. října
2002
|
|
Už je to tady! Deset litrů
jako vyšitejch. A kdo byl tím jubilejním? Inu, někdo, kdo se skrývá
pod IP adresou 147.32.4.43. Pokud jste se poznali, tak mi to napište.
Budete příjemně odměněni!
Jo - a počítadlo se scvrklo. To jsem nedomyslel,
když jsem ho zadával jako 4 místný. Kdo to mohl tušit, že? Takže se
bude stále zmenšovat a zmenšovat, až ...

|
|
19. října
2002
|
|
Populační Xploze v ND. Zuzana
a Antonín si asi brzy udělají další čárku v kolonce počet dětí.
Ovšem nečekají dalšího potomka spolu, nýbrž se svými manžely a
manželkami.

|
|
19. října
2002
|
|
Díky, Martine Šmíde! Názor
Michala Horáčka (ten, co tančí s panem Tlapkou) na kapelníka skupiny
Klec se objevil v Mladé
frontě.

|
|
28. září 2002
|
|
Zbytky
smradu po syrečcích. Ještě trochu čpějící reportáž ze Syrečkové
párty v Mentaurově u Litoměřic z Vojdova pera je k nahlédnutí na FreeMusic.cz.

|
Teenager
do Klece! Jeho mládí, schopnosti při hře na klarinet a v neposlední řadě
i jeho jméno - tyto a jiné okolnosti přivedly do souboru Klec dalšího člena:
mladého klarinetistu Elmara Tausingera. Vítej mladá krvi!
Připomínáme! Před
Vánocemi se u Rafa uskuteční Festival písničkářů stejnejch ksichtů. Budu
na to upozorňovat průběžně, aby se nikdo nemohl vymlouvat na to, že si své
sólovystoupení nebo duet nestačil připravit. Na závěr vystoupí Zlí
sněhuláci.
Debut? Na
Muzikusu.cz
se také psalo o pseudonovém CD MPLP.
Spišská
nová Ovesova
recenze na Pičusovo CD Sam na cestách se objevila na FreeMusic.cz.
Nové
CD Pičuse si můžete vyžádat buď u Kády nebo v nabídce nemadema.cz.
Ohlasy
kořenových písní. Zatím se na Inetu objevily tyto recenze na letošní
festival Litoměřický kořen:
Stříbrný výprodej koček. Přečtěte
si recenzičku na demoCD skupiny Totální
výprodej koberců vydané nakladatelstvím SPPress.
Lidsky
teplá recenze na FSK u Rafa. Od koho jiného než od Ovesa na Freemusic.cz.
Diestler
obcoval s Lajkou! Skandální informaci na sebe sám prozradil Král Kybiců
v časopisu
R&P a serveru Muzikus.cz.
Fucker
vod Koberců si vypsal mozek? O jeho vzpomínkách na Dětský den v Litoměřicích
čtěte na
stránkách FreeMusic.cz.
KKK ve filmu! Kapela Kapitán Kajman byla přizvána ke spolupráci na
dokumentárním filmu finské režisérky Katti Lillquist (v raných 80. letech
mj. spolupracovala s bratry Kaurismäkiovými) o Tarzanovi, slavném finském
cirkusákovi. Ve filmu zazní několik písní KK (K. Lillquist:"Lepší
cirkusovou muziku jsem v životě neslyšela.") a Tomáš Grund a Michal
Hrubý v něm naživo zahrají společně s harmonikářem Alekem Kopytem ze
skupiny Poza. Natáčení se uskuteční 4. až 6. června nedaleko Opavy.
Vznikne též rozhlasový dokument.
Fotky
mezi ploty. Série fotografií z vystoupení ND na festivalu Mezi ploty je zde.
Dlouhá míle? Vypadá to, že by opravdu mohla být do začátku Litoměřického
kořenu na světě nová nahrávka MPLP. Finální úpravy jsou naplánovány na
23.června.
Stínový dýchánek. Fotografie a dokonce krátké
video nd_kh_2002.avi
(5.9MB) jsou k dispozici z koncertu ND v Kutné Hoře.
Na
Jarabáckých stránkách jsou nové fotografie. Jednak z koncertu na
Klamovce a také ze zkušebny. Je jich tam hodně, ale během měsíce to vokleštím,
tak si stáhněte co chcete. Potom bude pozdě.
Večírek
FreeMusic ve slově. Report
stálého ksichtího dopisovatele Ovesa z koncertu TVK a ostatních na Slamníku.
Strunný
nástroj na Kajmany! Nová akvizice v podobě Vojty Richtera (ex-Skupina
doprovodných kytaristů) se chystá v kapele Kapitán Kajman. Uvidíme a uslyšíme.
Koncepce
na spadnutí. Chystá se nová koncepce příprav na produkci Orchestru
stejnejch ksichtů. Zkoušky budou probíhat zhruba jednou do měsíce v klubu U
Rafa. Spojíme příjemné s jemným. Ještě se vše upřesní.
Ahmed má chat. Je to tak. Stačí se proklikat na http://www.ahm.ora.cz/,
a je to.
Reportáž
z
moravského křestu štěňátka Lajky a recenze
na CD. Tentokrát od Stehly na Freemusic.cz.
SOUTĚŽ.
Na serveru České
noviny si můžete zasoutěžit o CD Salám a Lajka skupiny Ahmed
má hlad.
První
recenze na nový nosič Ahmeda. Vystavená na webu Českého
rozhlasu z pera Antonína Kocábka.
Aktuální
žiďárny. Viděli už aktualizované klezmerové
stránky? Dou se na ně mrknout!
Hehehe!
Ahmed má hlad aktualizoval náplň své domény.
Lajka je moc šikovná.
Antonín
je chemikem roku! Přesněji řečeno Antonín Hluštík, Muchow (Extáze)
a Bína (-123 min) byli vyhlášeni anketou Freon jako instrumentální chemici
roku. My se však ptáme: Jsou opravdu geniální, nebo jsou to jen buzny, které
znají noty?
Klec
roste. Pokud to ještě nevíte, tak se v naší Kleci objevili dva nové přírůstky.
Jsou jimi nesmělý trumpetista a lepá houslistka. Více na oficiálních stránkách
kapely Klec.
Tu je vzorek! Na Ahmedích stránkách jsou k
dispozici tři kusy empétrojek z nového, doposud nevydaného CD. Křest bude
3. dubna v žižkovské Akropoli.
Hovořili
jsme do Rádia Strahov. A na FreeMusic je přepis tohoto plkání rozdělený
do dvou částí: část
první a část
druhá. V době přímého přenosu rozhovoru poslouchalo rádio plných 10
posluchačů.
Aktuální
empétrojka z posledního koncertu ND na Deltě: Jasná
hvězdo.
Změna
v zobrazování výpisu koncertů! Možná si už leckterý všiml, že výpis
ksichtích koncertů už nenásleduje po novinkách. Dostanete se k nim kliknutím
na tlačítko KONCERTY (nahoře nad fotkou týdne). Pokud chcete znát termíny
koncertů jedné konkrétní kapely, pak klikněte na tlačítko KONCERTY na
jejich samostatné stránce.
Oves
znovu zasahuje ... Tentokráte reportáž z Ahmedího
koncertu.
Nové
funkční domény! Některé z ksichtích kapel si pořídily vlastní domény.
Jde o věc rozumnou a proto vemte na vědomí následující adresy:
www.ahmedmahlad.cz
www.neocekavanydychanek.cz
www.jarabaci.cz
Kocábkova anketa
na MusicServeru: Podzem
2/2002.
Recenzent
Ovesný: O
koncertě Dýchánku v Bohnicích a miniCD Jarabáků Žaves.
Pro zasvěcené:
Thámovky budou 22.-24. března 2002.
Trocha
Ovsa: Článek hudebním
extempore MPLP v Brně.
Skončil 4-tý ročník Syrečkové párty. Fotografie se na webu objeví v nejbližších
dnech. Zatím jen Michna.[26.11.01]
Ahmed má natočíno. Skupina
Ahmed má hlad po sobě zanechala v Ostravě zvukovou stopu podobnou Satanově
šlépěji. Míchat a masterovat se bude v lednu, křtít v únoru.[22.11.01]
A další
recenze na Klecí
CD. Tentokráte na MusicServeru.cz [8.11.01
Kdo má zájem, může si přečíst recenzi
CD skupiny Klec z brněnské Rovnosti. [7.11.01]
Ohlasy KNÍREK Tour 2001.
Oficjalna strona Muzyki w Muzeum (www.muzykawmuzeum.terra.pl)
juz
zaktualizowana o prezentacje piatkowej edycji. W srodku m.in. kilka fotek z
Wyborcza) i nie tylko. Zapraszamy! (bezposredni
link http://www.muzykawmuzeum.terra.pl/7ahmed/index.html).
Knírek Tour aneb Ahmed na spanilé jízdě Polskem. Předkládáme vám
trochu polského jazyka k této události.
Do Polski przybywa czeska formacja AHMED MA HLAD - objawienie
tego roku na europejskiej scenie world music! Rewelacyjne wibracje folk -
rock - klezmerskie, serwowane z młodzieńczą witalnością, dziką ekspresją
i
zabójczym profesjonalizmem! Okrzyknięci klezmerskim The Ramones znad
Wełtawy! Pasja, szaleństwo, wulkaniczne energie, totalna emanacja dźwięków
najbardziej sielskich i radosnych! Pamiętacie wesołe melodie z kultowego
serialu "Pod jednym dachem"? Ich wykonanie przez Ahmeda czyli ośmiu
szalonych muzykantów, doprowadza publikę do ekstatycznego furioso, powoduje
spontaniczne wydzieranie gardzieli, bezwarunkowe fikanie girami i okresowe
zwolnienie z zasad grawitacji! Przy tej muzie nie sposób beztrosko grzać
ławy! Wokalistka Laura Larisa w transowym uniesieniu śpiewa również po
polsku!
Ahmed Jest Głodny i gwarantuje najprzedniejszy muzyczny wypas!
Grupie towarzyszyć będzie Kapela ze Wsi Warszawa - promująca nową płytę -
"Wiosna Ludu" - www.kzww.terra.pl, do premiery której już odliczamy
godziny!
Podczas koncertu wiele niespodzianek - m.in. nieobliczalni kuglarze z
elokwentnej formacji - NIUCHNIJ MOJE SOCKSY czyli SMELL MY SOCKS -
extrema-brutal-etno, która podbiła serca fanów podczas ostatniej MwM, tym
razem z multimedialną instalacją w ramach transglobalnego projektu
ELEKTRYCZNA QCIAPKA!
[24.10.01]
5
litrů. Hohó, řekl by pan Kotrč z velikého domu, kdyby se mu od hajného
Robátka doneslo, že stránky Stejnejch ksichtů přivítaly již svého 5000-cého
návštěvníka. Tím byl někdo, kdo se připojil z PC na VŠE Praha.
Gratulujeme.
Klec vypustila debutový nosič! Ano, už je na světě. Vyvedeno
v bordó a digipacku. S vydáním souvisí i nové internetové stránky www.klec.cz
a pár ukázek v mp3. Upozorňuji, že křest
bude v pátek 2.listopadu na Deltě. [10.10.01]
Jarabáci
na polském večírku. Pár mp3-ek z loňského unikátního
vystoupení na Toulcově dvoře. Naleznete je na stránkách Jarabáků. [07.06.01]
ND v
Akropoli. Aktuální fotky od Jitule z Akropole. Kliknout sem a teď. [07.06.01]
Nový klip
Ahmeda. Tentokrát dostala vizuální tvář písnička Jarabinka.
Stáhnout si ji můžete v sekci Odkazy
& Stahování. [18.05.01]
Staronové
MP3-ky Ahmeda ke stažení. Konečně se na stránkách Ahmeda objevily všechny
skladby z vyprodaného CD-Dema 2001. U
některých písní je k dispozici i textová příloha. [14.05.01]
Pičus
má novej klip. Stáhnout si jej můžete v sekci Odkazy & Stahování. [06.04.01]
Raritky z Trempského bytu. Skupinu Jarabáci v
trochu jiné poloze si můžete poslechnout právě nyní. Dává vám do placu dvě mp3
skladby nahrané před několika měsíci na koncetě někde v Karlíně. První I feel like...
(1.686kB) a druhou Cry me a river
(1.969kB). Zpívá Tereza Staňková. Hrají Jarabáci. Posloucháte vy.[29.03.01]
Radost Ahmeda. O akci v
Radosti FX píše internetový magacín MusicPage..[22.03.01]
Ach ta média. Inu novinařina, novinařina - práce jako
každá jiná. Má své mistry a své fušery. Podívejte se , co dokáže vyplodit nezodpovědný redaktor místního
plátku nejmenované gubernie.[20.03.01]
Mezi
Dejvicemi a Šáreckým údolím v Praze se nachází vilová čtvrť Hanspaulka zvaná,
která se do historie českého rocku zapsala coby Mekka pražské bluesrockové komunity.
- Tak napsal
Faker do FreeMusic.cz o hraní Klece a Jarabáků v klubu U Rafa. [25.01.01]
Ahmed je prý skrytý oligofrenik. Kdo to řekl?
Dozvíte se na tvoje.cz.[18.01.01]
Hohó! České klezmerové stránky jsou na světě! Koukněte se na WWW OBČASNÍK O ČESKÉ ŽIDOVSKÉ
HUDBĚ. [23.11.00]
Skladatelské a interpretační kvality kapely patrně
stoupají … Tak tuto otázku položil redaktor RockReportu kytaristovi skupiny
Visací zámek Pixovi. Zde vám přinášíme jeho odpověď:
“Strmě! Nechme hovořit čísla. V době vzniku kapely jsme měli v průměru 2,75
akordu na písničku, dnes už je to 4,23. Navíc ty akordy střídáme v úplně jiným
pořadí, čímž dosahujeme zcela jiných melodií…” [20.12.00]
Po dlouhém informačním půstu vám pro začátek nabízím několik
roztroušených bodů, které by měly každému napomoci vytvořit si obrázek o tom, co
je mezi ksichty nového, neboli dostat ho dovnitř.
 | Ahmed dodělává
Hudební turisté ze skupiny Ahmed má hlad dokončují poslední
úpravy na obalu svého DemoDebutu. CD se záznamem předprázdninového koncertu v
Litoměřicích (pracovně nazvané Ohňostroj) by mělo být "jistojistě" ke
koupi 31.října na koncertě v žižkovské Akropoli.
|
 | Však ona se zakulatí!
A jak řekl, tak udělala. Zuzaha H. (dříve G.) dává světu svými plnými tvary
najevo, že už to nebude dlouho trvat. Nenechte si ujít nejbližší vystoupení Neočekávaného dýchánku, neboť je možné, že právě ten koncert,
na který nepůjdete bude na delší období posledním. Mimochodem, Dejchánek má za
sebou 100 vystoupení. Stalo se tak v Kafeti na 1/2 cesty.
|
 | Antonín žije!
"Celokožená, pravda - semišová, přesto obuv." - Tak pravil Antonín H.
(dříve taky H.) na Houbařském sympóziu v Chotěmicích. Vyslovil tuto větu, jak je
jeho dobrým zvykem, s patosem stádního úředníka a ve chvíli, kdy ji nikdo ani
trochu neočekával. (Myslím, že jsme u rybníka krmili kachny.)
|
 | Jarabáci na Jantarové stezce
Nejisté období personální schizofrenie si skupina Jarabáci
zpestřila tzv.polskou estrádou v Toulcově dvoře. V nejbližší době se na těchto
stránkéch dočkáte záznamu koncertu ve formátu mp3.
|
 | Avantti Alte Faker
Martin Šmíd na poslední chvíli zabránil etnickému tření v severní Itálii.
Skupina Klec eviduje změnu na postu basového kytaristy a chystá
spolupráci s ČT.
|
 | Kambek?
Vypadá to, že o sobě po několikaleté pauze dá znovu vědět transparentní duo
Vyplivnutý žalud. Stane se tak v listopadu v Kleštěnicích. (Bližší informace o
této akci přineseme v dohledné době.)
|
 | KK + KM = ?
Kapela Kapitán Kajman chystá pro své posluchače hudební
překvapení. Na začátku příštího roku se hodlá na pár dní zavřít společně s
australskou hvězdou Kylie Minogue do studia, aby společně natočili unikátní CD.
"Viděl jsem ji zpívat na závěrečném ceremoniálu olympiády v Sydney. Šlo
jí to dobře, tak jsem ji zavolal", okomentoval kapelník Michal Hrubý
okolnosti počátku spolupráce. Již v únoru by se měl objevit pilotní singl s baladou
Ptakopysk. Následovat budou promokoncerty v prostorách hostinců Nad Viktorkou a
Slamník. Program evropského turné je v jednání.
|
Když mogul, tak olej! Po zažazení skladby MOGUL mezi MP3-ky
týdne se strhla ze všech stran lavina dotazů: Co to má bejt? Kdo to je? Kdo to napsal?
A podobně. Pro ty, které to zajímá - klikněte laskavě SEM. Kudyd pro vás sepsal
krátké resumé o podmínkách a motivaci nahrávání. O složení kapely. Přidal text
písně, apod.
Články o Kořenu na FreeMusic: Od Menéze a Od Rudy. Na Litoměřickém kořenu déšť nevadil - článek z řetězu Antonína Kocábka. - článek z řetězu Antonína Kocábka.
- článek z řetězu Antonína Kocábka.
- článek z řetězu Antonína Kocábka.
- článek z řetězu Antonína Kocábka.
Doba
tomu chce! Video zabilo hvězdy rádií, a proto jej není radno opomíjet. Vyzkoušejte
tudíž naší první vlaštovičku v této škatulce. Videosekvenci V hospodě pořídil Kudyd dne 25.dubna v
hospodě Na Růžku. Stáhněte si ji a zjistěte, zdali vaše PC podporuje daný formát.
Nečekejte žádný humorný skeč. Je to pouze němá ilustrace života stejných
ksichtů.
A je to tady! U příležitosti
mistrovského titulu našich chlapců na hokejovém MS2000 v Petrohradu se změnilo image
těchto
stránek. Doufám, že to bude šlapat. Pokud ne, dejtemi prosím vědět. Navíc se
vydavatelství SPPress rozhodlo uctít toto vítězství
vydáním speciálního sampleru s vybranými nahrávkami STEJNEJCH KSICHTŮ. Původní
titul sampleru byl "Asta stavěla v tyčovině",
nicméně po petrohradském triumfu se rada vydavatelství jednomyslně přiklonila k
názvu "NEJRYCHLEJŠÍ KOLEKTIVNÍ HRA". Radost tedy
nekončí, radost a zlatá éra pokračuje.
 |